Klasa IVA na wycieczce w Opolu

Opublikowano: 22.11.2021 w Ogłoszenia i komunikaty

W dniach 17-18 listopad br. uczestniczyliśmy w wycieczce klasowej do Opola. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej. Wizytę zorganizowano w ramach współpracy uczelni z naszą szkołą. Uczestniczyliśmy w ciekawych wykładach i warsztatach. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Laboratorium Konstrukcji Budowlanych, gdzie zapoznaliśmy się z rodzajami badań wytrzymałościowych, którym są poddawane elementy konstrukcji budowlanych. Następnie udaliśmy się do Laboratorium Materiałów Budowlanych, gdzie zmierzyliśmy się w konkursie na przygotowanie optymalnego stosu okruchowego kruszyw w betonie. Potem uczestniczyliśmy w wykładzie dotyczącym nowoczesnych technik pomiarowych stosowanych w budownictwie, sposobach pomiaru drgań i analizie wyników. Mieliśmy także okazję sprawdzić działanie sprzętu pomiarowego.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzenie amfiteatru opolskiego oraz Muzeum Piosenki Polskiej, w którym przedstawiona jest historia polskiej piosenki od lat 20 ubiegłego wieku. Muzeum pełne jest monitorów dotykowych, na których wyświetlane są teledyski, wywiady z artystami, programy telewizyjne. Każdy zwiedzający otrzymuje audio przewodnik ze słuchawkami, co pozwala na indywidualne zwiedzanie obiektu. Bardzo miło spędziliśmy tam prawie 2 godziny. Po opuszczeniu muzeum zwiedziliśmy opolską starówkę.

Następnego dnia wyruszyliśmy w kierunku Cieszyna, po drodze odwiedzając jeden z najbardziej znanych obiektów ziemi opolskiej- Zamek Moszna. Budowla zrobiła na nas ogromne wrażenie, szczególnie jej imponująca forma zewnętrzna. Po zwiedzeniu wnętrz udaliśmy się na obiad do kawiarenki zamkowej, a następnie ruszyliśmy w dalszą drogę do domu.

Dziękujemy Wydziałowi Budownictwa i Architektury za przyjęcie i zorganizowanie wykładów na uczelni oraz opiekunkom wycieczki za miłą atmosferę i niezapomniane chwile.


Paulina Trzaskalska IVA

Inne najnowsze wpisy

24 Lis 2021

Firma Wienerberger szkoliła młodzież

W dniu 23.11.2021 klasy IIIA i IIIB Technikum nr 4 wzięły udział w szkoleniu w Centrum Kształcenia Zawodowego w Bażanowicach.

23 Lis 2021

Klasa 3a odwiedziła Miejską Oczyszczalnię Ścieków

Monterzy sieci i instalacji sanitarnych z klasy 3a odwiedzili Miejską Oczyszczalnię Ścieków aby poznać technologię procesów oczyszczania ścieków.

21 Lis 2021

Cykl szkoleń zawodowych.

Szkolenia w ramach projektu „Podniesienie jakości kształcenia w powiecie cieszyńskim”.

19 Lis 2021

Sezon łyżwiarski w pełni !!!

W dniu 17 listopada 2021 r. klasa IA Technikum nr 4 ZSB w Cieszynie, brała udział w zajęciach na cieszyńskim lodowisku w ramach lekcji wychowania fizycznego

Kontakt

Zespół Szkół Budowlanych
im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie

Plac Dominikański 1
43-400 Cieszyn

tel.: 33 858-07-56
kom.: 783 966 782 lub 783 966 780
e-mail: zsbcieszyn@poczta.onet.pl
Skrytka ePUAP: /ZSBCieszyn/SkrytkaESP
Link do ePUAP: https://epuap.gov.pl/wps/portal

Rachunek bankowy Rady Rodziców przy Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie:
PKO BP Oddział w Cieszynie 71 1020 1390 0000 6902 0019 0116

Funkcję Inspektora Danych Osobowych pełni Pan Marek Wantulok, z którym kontakt możliwy jest drogą mailową (IODO@escobb.com.pl) lub telefoniczną (+48 33 815 00 21).