Zajęcia zumby i aqua zumbaDodano: 2014-11-27

Radości, jaką dają zajęcia zumby, nie da opisać. Tak twierdzą uczestniczki zajęć, które w naszej szkole prowadzi licencjonowana trenerka zumby Joanna Leśkow.

Zajęcia zumby odbywają się w każdą środę o godzinie 18.00 na sali gimnastycznej ZSB. Uczestniczkami projektu są kobiety w różnym wieku (od 16 do 67 lat) i różnych zawodów: uczennice, ekonomistki, księgowe, fizjoterapeutka, nauczycielki, prywatne przedsiębiorczynie, emerytki. Wszystkie zgodnie stwierdzają, że zajęcia dają im zastrzyk pozytywnej energii, a kłopoty zostają za drzwiami. Jak to możliwe ?

Zumba, która miała być tylko chwilową modą, święci kolejne triumfy. Zumba to idealne połączenie intensywnego treningu i świetnej zabawy, stanowiąca fuzję tańca oraz fitnessu, inspirowana latynoskimi rytmami takimi jak : salsa, merengue, reggaeton czy cumbia. Gdy tańczysz zumbę, pracują wszystkie partie ciała, wszystkie mięśnie. Także te, o których istnieniu nie masz nawet pojęcia. Są ćwiczenia na mięśnie ud, na brzuch czy pośladki, a także na mięśnie grzbietu, które podtrzymują kręgosłup. Zumba z pewnością wysmukli sylwetkę, pozwoli zrzucić kilka kilogramów, wzmocni i wyrzeźbi mięśnie przedramion. Pięknie rzeźbi całe ciało również aqua zumba – w wodzie.

Zajęcia aquarobiku prowadzi w ramach naszego projektu licencjonowana trenerka Martyna Weres w każdy poniedziałek na basenie UŚ w Cieszynie. Tu nie przeszkadza słaba kondycja ani zaawansowany wiek. Nie ma znaczenia tusza czy fakt, że się nigdy wcześniej nie uprawiało żadnego sportu. Bo tak naprawdę liczy się tylko radość z ruchu. Nie ma zmartwień z domu ani pracy, nie ma spraw wymagających natychmiastowego rozwiązania, złośliwych klientów czy marudnego szefa. Znika stres, zmęczenie, jest czysta radość z fantastycznej muzyki i tańca.

Po godzinie ćwiczeń uczestniczki zajęć wychodzą przepełnione endorfinami, zrelaksowane i radosne. Wychodząc mówią : „Dziękujemy i prosimy o jeszcze...”.

\"\"

Zajrzyj do galerii