Sobota, 19 czerwca 2021
Obchody 60-lecia szkoły

        Podczas 60 lat istnienia szkoły w jej murach pracowało i uczyło się wiele pokoleń. Jakość kształcenia w "Cieszyńskiej Budowlance" jest znana w całej Polsce, ale też za granicą. Szkoła jest wyjątkowa między innymi dlatego, że zawsze miała wysoki poziom w kształceniu nie tylko przedmiotów zawodowych, ale także ogólnych, co pozwala wielu ludziom na karierę w różnych dziedzinach życia. Absolwenci, którzy uczyli się w "Budowlance" podstaw zawodu, osiągali i nadal osiągają sukcesy zawodowe właśnie dzięki wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej.
        Wydarzeniem ostatnich lat, z którego szkoła może być dumna jest nadanie jej imienia wielkiego Polaka generała Stefana Grota Roweckiego w listopadzie 2003 roku. Pod skrzydłami nowego patrona szkoła rozwija się, ciesząc się nieprzerwanie dużym zainteresowaniem absolwentów wielu gimnazjów, którzy pragną zdobywać wiedzę zawodową.
        W szkole działa klub europejski "Carpe diem". Wspólnie z opiekunami młodzież uczestniczy w realizacji programów unijnych. Uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowują się do konkursów, olimpiad przedmiotowych, Turnieju Budowlanego, Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych oraz konkursu "Technik budownictwa", w których szkoła może pochwalić się wieloma osiągnięciami na szczeblu okręgowym i ogólnopolskim.
        Poprawia się baza szkoły. Najbardziej widoczna jest ostatnia inwestycja wymiany stropów w budynku Zespołu Szkół Budowlanych. Sprawnie przeprowadzona, znacznie poprawiła warunki nauki i pracy w placówce, pochłonęła ponad 2,2 mln złotych.  Dyrekcja szkoły nieustannie zabiega o bazę materialną. Szkoła wzbogaciła się o pracownie komputerowe, pracownię językową, multimedialną oraz o oprogramowanie do przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących. O efektach dobrej pracy na dobrym sprzęcie najlepiej świadczą wyniki egzaminów zewnętrznych - matur i egzaminów z przygotowania zawodowego, których poziom przekracza średnią krajową.
        Podczas uroczystości jubileuszowych, które odbyły się w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie Starosta Cieszyński Czesław Gluza podziękował wszystkim pedagogom za ich wkład w budowanie zawodowych tradycji edukacyjnych Śląska Cieszyńskiego. Powiedział, że "wiedza zarówno praktyczna jak i teoretyczna tu przekazywana, od dziesiątków lat postrzegana jest jako solidna podstawa, która pozwala absolwentom podjąć pracę w zawodzie, bądź kształcić się dalej z powodzeniem nie tylko na uczelniach technicznych. Z okazji tego pięknego Jubileuszu, który zamyka sześć dekad istnienia szkoły, chcielibyśmy złożyć najlepsze życzenia, aby wsławiała się ona w dalszym ciągu wieloma wspaniałymi sukcesami wychowawczymi i wartościowymi dokonaniami kolejnych roczników absolwentów. W czasie gdy posiadanie dobrego zawodu jest cennym skarbem, chcielibyśmy podziękować za wszelkie działania podejmowane ponad obowiązki, za serce i trud pracy z młodym człowiekiem i za pokolenia ludzi, którzy może właśnie dzięki edukacji w cieszyńskiej "Budowlance" odnaleźli właściwą drogę życia. Pozwolimy sobie życzyć też Państwu dużo zdrowia, pomyślności i abyście nigdy nie zwątpili w sens Waszej pracy z młodzieżą".
        Z okazji jubileuszu szkoła otrzymała sztandar. Został on ufundowany m.in. przez absolwentów technikum z 1962 roku. W imieniu pracodawców uczniów z roku szkolnego 2008/2009 zakup sztandaru wsparł Józef Swakoń, a w imieniu Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Cieszynie Józef Waszek, Starszy Cechu. Swą cegiełkę dołożył również Marian Tomiak z Oddziału Światowego Związku Żołnierzy  Armii Krajowej w Cieszynie.

           

Galeria zdjęć - zobacz
us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn