Sobota, 19 czerwca 2021

ROK SZKOLNY 2011/2012:

Z Comeniusem do Żyliny

W dniach 1-3 czerwca odbyła się ostatnia z zaplanowanych wycieczek, wspinaczkowa na Wielki Fatrzański Krywań.

Z Comeniusem do Czech

W dniach 16-18 marca odbyła się wycieczka do Czech, celem zdobycia szczytu Śnieżki na nartach biegowych.

Pożegnanie klas IV-tych

W dniu 27 kwietnia 2012 r. odbyła się uroczysta Akademia związana z pożegnaniem absolwentów klas IV-tych Technikum nr 4.

PLAN EGZAMINÓW DLA SŁUCHACZY

Plan egzaminów dla słuchaczy IV semestru Technikum Uzupełniającego nr 4 w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie na rok szkolny 2011/2012

Koncert charytatywny "Braterska dłoń"

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie zapraszają na koncert charytatywny "Braterska dłoń". Koncert odbędzie się 1 czerwca (piątek) o godz. 16.30 w Sanktuarium Matki Boskiej Cieszyńskiej przy parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

41 Międzynarodowe Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz

20 kwietnia 2012 roku klasy pierwsze, drugie i trzecie Technikum wzięły udział w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz – TWÓJ DOM 2012 w Bielsku - Białej.

Konkurs na najlepszą pracę przejściową

19 kwietnia 2012 roku uczniowie klasy trzeciej Technikum odebrali nagrody w konkursie na najlepszą pracę przejściową z przygotowania zawodowego średnich szkół budowlanych województwa śląskiego organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

TWÓRCZOŚĆ MŁODYCH TECHNIKÓW 2012

17 kwietnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje prace przejściowe w konkursie „Twórczość młodych techników - Prezentacje 2012” w Zespole Szkół Zawodowych w Skoczowie.

SPRAWNY W ZAWODZIE TECHNIK BUDOWNICTWA 2012

W dniu 26 marca 2012 roku w Powiatowym Zespole nr 5 w Oświęcimiu odbył się Rejonowy Konkurs „Sprawny w zawodzie – technik budownictwa”.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

3 marca 2012 roku w Krakowie w Zespole Szkół Budowlanych zostały przeprowadzone zawody okręgowe XXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Akademia Murowania

21 marca 2012 roku w Akademii Murowania wzięli udział uczniowie klasy IIIA, IIIB i IIIC Technikum oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych.

IV FESTIWAL NAUKI W NASZEJ SZKOLE

16 marca 2012 roku w ramach IV FESIWALU NAUKI młodzież miała okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat Meteorologii lotniczej.

TURNIEJ BUDOWLANY „ZŁOTA KIELNIA” monterzy najlepsi

10 marca 2012 roku uczniowie Zasadniczej Szkoły Budowlanej startowali w zawodach okręgowych Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodach : murarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, stolarz i technolog robót wykończeniowych w budownictwie.

,,Czy Czesław Miłosz chciałby roku Miłosza”

W dniu 16.01.2012r. w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie odbył się międzyszkolny konkurs poświęcony życiu i twórczości Czesława Miłosza.

Z ,,Comeniusem" do Ustronia

Kolejna impreza integracyjna, zorganizowana w ramach projektu ,,Razem na szczytach Europy" odbyła się w dniach 12-15 stycznia 2012 roku w Ustroniu. Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie, będący gospodarzami imprezy, przygotowali dla niemieckich, czeskich i słowackich partnerów napięty program wizyty.

Chór zaśpiewał w Rotundzie

W dniu 12 stycznia 2012 w cieszyńskiej Rotundzie na Wzgórzu Zamkowym odbył się koncert Chóru Kameralnego z Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie.

PROJEKT UNIJNY

Poszukujemy firmy realizującej zlecenia opracowania i wytłoczenia płyty multimedialne

III POWIATY PRZEGLĄD KOLĘD

W dniu 19 grudnia 2011 w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie odbył się III Powiatowy Przegląd Kolęd. W przeglądzie wzięli udział artyści z cieszyńskich szkół ponadgimnazjalnych - I LO, II LO, ZSEG, ZSB oraz studentka NKJO.

PROJEKT UNIJNY!

Poszukujemy szkoleniowców przygotowujacych uczniów do olimpiad i turniejów w zawodzie: 1. monter instalcji i urządzeń sanitarnych, 2. murarz, 3. technolog robót wykończeniowych w budownictwie, 4. stolarz.

Mikołaj w Budowlance

6 grudnia 2011 roku tradycyjnie odwiedził nas Św. Mikołaj. Młodzież została poczęstowana cukierkami a dzieci pracowników odebrały olbrzymie paczki. Zdjęcia w galerii.

Z Comeniusem do Niemiec

Pierwsza impreza integracyjna zorganizowana w ramach projektu "Comenius" odbyła się w dniach 3-7 listopada 2011 roku w Niemczech. Uczniowie klas pierwszych Technikum wraz z opiekunkami: p. Barbarą Klimas, p. Aleksandrą Ługowską i p. Katarzyna Owczarzy oraz nasi sąsiedzi z południa - Czesi i Słowacy – starali się dzielnie realizować program wycieczki przygotowany przez szkołę partnerską w Greiz.

Sukces naszych uczniów

Zakończenie projektu „Bioróżnorodność Śląska Cieszyńskiego w obiektywie”.

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta”

24 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta”. W konkursie brali udział uczniowi klas drugich technikum. Wyniki poznamy w marcu.

Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada bieżącego roku wzięliśmy udział w uroczystościach mających na celu upamiętnienie odzyskania wolności przez Polskę.

PROJEKT UNIJNY

poszukujemy szkoleniowca do realizacji szkoleń z nowoczesnych technik malarskich

DEN w Starostwie Powiatowym

W dniu 12.10 2011 w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyło się uroczyste spotkanie starosty cieszyńskiego z dyrektorami i nauczycielami szkół powiatu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wyjazd na Słowację

W dniu 30 września 2011 wyjechaliśmy na Słowację, gdzie byliśmy gośćmi Pani Dyrektor inż. Marii Winerovej. Kieruje ona Gimnazjum Sportowym, które obchodziło jubileusz 10 – lecia. Nasze szkoły współpracują od 2008 roku w ramach projektów Comenius’a. Delegacja naszej szkoły - mgr Katarzyna Owczarzy, mgr Olimpia Pawłowska i mgr Joanna Lazar – Chmielowska - została bardzo miło przyjęta.

FESTIWAL ARTYSTYCZNY MŁODE TALENTY

Zapraszamy do udziału w drugich eliminacjach do festiwalu Artystycznego Młode Talenty, które odbędą się w dniach 24-27 października w Jabłonce.

Demonstracje z fizyki na Uniwersytecie Śląskim

30 września uczniowie klasy IIIB wybrali sie do Katowic, aby odwiedzić Zakład Dydaktyki Uniwersytetu Śląskiego.

Europejski Dzień Języków w Budowlance

Z okazji Europejskiego Dnia Języków w dniu 29.09.2011 odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Konkurs „Czy byłbyś dobrym inżynierem”

23 września 2011 roku uczniowie klasy IIIA reprezentowali naszą szkołę w wojewódzkim konkursie „Czy byłbyś dobrym inżynierem”.

I miejsce Jacka Sikory

22 września 2011 roku w siedzibie NOT-u w Bielsku-Białej rozstrzygnięto Regionalny Konkurs "Technik Absolwent" 2011.

BUDOWLANKA SPRZĄTA ŚWIAT

W dniu 16 września 2011 klasa IIIC razem z wychowawcą mgr Joanną Lazar - Chmielowską wzięła udział w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”.

projekt unijny!!

Poszukujemy szkoleniowca przygotowujacego stolarzy do egzaminów zawodowych.

Projekt Unijny!!

Poszukujemy szkoleniowca na zajęcia przygotowujące monterów do egzaminów zawodowych.

Powrót

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn