Sobota, 19 czerwca 2021

Zakopiański power – projekt „Chranime si Evropu” Erasmus+

     W ubiegłym tygodniu (02.03 - 06.03.2020 r.) odbyła się trzecia i niestety ostatnia mobilność w ramach projektu „Chranime si Evropu” Erasmus+.  

   Gościliśmy u nas grupę 30 uczniów i 7 nauczycieli z Hawierzowa i Żyliny. Wspólnie wyruszyliśmy do Zakopanego, aby poznać Tatrzański Park NarodowyW Muzeum Tatrzańskim na zajęciach teoretycznych poznaliśmy specyfikę tatrzańskiej przyrody oraz witkiewiczowski styl zakopiański. 

 Następnie uczestniczyliśmy w wycieczkach eksperckich z przewodnikiem w terenie.  Doświadczyliśmy tego, że pogoda w górach potrafi być bardzo zmienna. Przeżyliśmy wręcz cztery pory roku w ciągu zaledwie pięciu dni. Wędrówka do Doliny Chochołowskiej odbyła się w niemal wiosennej aurze, natomiast kulig nad Morskie Oko w bajkowo zimowej scenerii. Niezależnie od warunków pogodowych piękno natury tatrzańskiego parku wzbudziło zachwyt nas wszystkich.

   Aktywnością turystycznym towarzyszyło korzystanie z innych tatrzańskich atrakcji takich jak wody termalne i stoki narciarskie. Wspólny czas w Zakopanem upłynął bardzo szybko. Trudno było się żegnać w piątkowe popołudnie z przyjaciółmi z partnerskich szkół.

   Mamy jednak nadzieję, że współpraca polsko – czesko- słowacka, do której zaprosiliśmy również Słowenię, będzie kontynuowana już od września tego roku w ramach kolejnego Erasmusa.

 

h

Zajrzyj do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn