Sobota, 19 czerwca 2021

Ogniem malowane czyli spotkanie z Krzysztofem Skubikiem

     Niecodzienne spotkanie z cyklu ,,Mam pasję mam hobby” miało miejsce w naszej szkole w środę 19.02.2020 roku. Gościliśmy bowiem pana Krzysztofa Skubika – zawodowego strażaka, który w wolnym czasie poświęca się swojej pasji, jaką jest pirografia czyli malowanie ogniem. Jego pędzlem jest pirograf czyli lutownica, którą wprawnymi ruchami, pociąga i maluje nie po płótnie a drewnianej desce. Na początku malował głównie zwierzęta i krajobrazy, po jakimś czasie zdecydował się na tworzenie portretów i reprodukcji znanych obrazów.

   Jego obrazy są w posiadaniu znanych dziennikarzy, muzyków, sportowców, celebrytów. Piękno tych prac podziwiają w swoich domach  min.: Kuba Błaszczykowski, Łukasz Piszczek, Radek Kawecki, Majka Jeżowska, Piotr Cugowski, Agnieszka Wiechnik, Robert Moskwa, Monika Mazur, Jurek Owsiak, Pudzian, Maciej Orłoś, Skiba, Big Cyc, Grzegorz Halama.

   Pan Krzysztof wykonuje też okazjonalne zamówienia na urodziny, jubileusze, konkretnie pod daną osobę.

   Pracuje również i prowadzi warsztaty dla dzieci niepełnosprawnych, z zespołem Downa, cierpiących na autyzm, dla których zajęcia z pirografem są wspaniałą terapią. Przekazuje również swoje prace na aukcje charytatywne, pomagając w ten sposób potrzebującym.

My mieliśmy okazję podpatrzeć pana Krzysztofa przy pracy, dowiedzieć się ważnych rzeczy na temat gatunków drewna,  czym impregnować, w jaki sposób używać pirografu, aby uzyskać pożądany efekt.

   Podczas spotkania swoje prace wypalane ogniem zaprezentowało dwóch naszych kolegów: Mikołaj Wacha z  i Przemek Gaszczyk z II A. Bez dwóch zdań zrobili na wszystkich duże wrażenie.

   Mamy nadzieję, że osoba pana Krzysztofa i jego pasja, stanie się źródłem inspiracji dla wielu z Was.

   Jeszcze raz dziękujemy za to spotkanie.

Zajrzyj do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn