Sobota, 19 czerwca 2021

CZWARTY WYJAZD W RAMACH PROJEKTU "SPORT WCZORAJ I DZIŚ"

      Mówi się, że "wszystko dobre, co się dobrze kończy". Nie inaczej jest w przypadku projektu  "Sport wczoraj i dziś" realizowanego w ramach Funduszu Wyszehradzkiego. Po trzech wizytach studyjnych (w Budapeszcie, Wiśle oraz w Žďárským Potoku), przyszedł czas na realizację czwartego, ostatniego już etapu projektu. Tym razem dziewięcioro uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami oraz kolegami ze szkół w Haviřovie, Żylinie i Budapeszcie uczestniczyło w trzydniowym wyjeździe do Małej Fatry.

    Nasza przygoda rozpoczęła się 3 czerwca. Tego dnia wyruszyliśmy po uczniów z Haviřova i wspólnie udaliśmy się do naszej szkoły partnerskiej w Żylinie. Po przywitaniu z Panią dyrektor oraz uczniami, całą grupą udaliśmy się na kamping w miejscowości Varin u podnóża masywu górskiego Mala Fatra. Tutaj w godzinach popołudniowych dołączyli do nas uczniowie ze szkoły budapesztańskiej. Wieczór wypełniony był wspólnymi rozgrywkami w piłkę nożną oraz siatkówkę. Kto chciał,  miał okazję pojeździć na "kolobieżkach" - popularnych na Słowacji hulajnogach.

    Najwięcej atrakcji czekało nas następnego dnia. Z samego rana udaliśmy się do wioski Strečno. Miejscowość ta słynie z okazałego średniowiecznego zamku, z którego do dzisiejszych czasów zostały niestety już tylko ruiny. W Strečnie rozdzieliliśmy się na dwie grupy. Część osób uczestniczyła w spływie na tratwach po rzece Wag, podczas, gdy druga grupa udała się na niezwykle popularne tutaj rafty, czyli spływ po rzece na pontonie. Obie atrakcje sprawiły uczestnikom niezwykłą frajdę i zabawę. Była to okazja nie tylko do rywalizacji między poszczególnymi grupami, lecz również do delektowania się urokami otaczającej nas przyrody, podziwiania piękna wznoszącego się na skale zamku, wspólnego śpiewu i do zacieśniania więzów przyjaźni między uczestnikami z poszczególnych krajów.

   Po krótkim odpoczynku na kampingu, wyruszyliśmy całą grupą w góry podążając szlakiem zwanym "Janosikowe Diery". Trasa nie należała do łatwych, a na dodatek w pewnym momencie pogoda spłatała nam psikusa w postaci krótkiej ulewy. Mimo tych przeciwności zadowoleni oraz  z uśmiechem na ustach ukończyliśmy wędrówkę zgodnie z planem. 

   Jakby atrakcji było mało, na koniec dnia zorganizowano ognisko integracyjne połączone ze wspólnym biesiadowaniem. Wydawało się, że śpiewom i wspólnym rozmowom tego wieczoru nie będzie końca...

   Po tak atrakcyjnie spędzonym czasie, w trzecim dniu przyszła niestety pora na pożegnanie. Po wspólnym śniadaniu pożegnaliśmy się z naszymi partnerami i pełni wrażeń udaliśmy się w podróż powrotną.

 

Zajrzyj do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn