Sobota, 19 czerwca 2021

Dzień Budowlańca 2018

W środę 24 października Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie wraz ze Stowarzyszeniem „Młodzi Konstruktywni” zorganizował kolejną edycję konkursu wiedzy budowlanej w ramach Dnia Budowlańca. Konkurs był dedykowany uczniom III klas oddziałów gimnazjalnych oraz VIII klas szkół podstawowych. Wydarzenie miało na celu promocję zawodów budowlanych i zachęcenie młodzieży do kontynuowania nauki w w naszej szkole, w której oferujemy kształcenie aż w 7 zawodach budowlanych. Uczestnicy imprezy mieli możliwość wysłuchania prezentacji prac przejściowych wykonanych przez uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie technik budownictwa i technik renowacji elementów architektury a także relacji z praktyki zagranicznej w Hiszpanii. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać quiz budowlany oraz zmierzyć się w konkurencjach praktycznych na 7 stanowiskach konkursowych.
W czasie trwania konkursu zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać wykładu na temat historii zamku w Dzięgielowie i zwiedzić wyremontowane wnętrza.
Konkurs przebiegł w świetnej atmosferze, a perspektywa wygrania głównej nagrody mobilizowała do walki.
Ostatecznie I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Dębowca,
II miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 5 z Cieszyna, a III miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dzięgielowie.
Zwycięzcom gratujemy, zaś wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w nauce i trafnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia.
Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu ze środków Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Zajrzyj do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn