Sobota, 19 czerwca 2021

Finał ogólnopolskiego turnieju budowlanego „Złota Kielnia”

      Od środy, 8 lutego, do piątku, 10 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich trwał XLVI Ogólnopolski Turniej Budowlany "Złota Kielnia".

     Zadaniem 42 finalistów konkursu było rozwiązanie testu wiedzy oraz wykonanie zadania praktycznego w pięciu kategoriach: monter suchej zabudowy, malarz-tapeciarz, monter instalacji sanitarnych, dekarz, murarz-tynkarz oraz wykonawca robót posadzkarsko-okładzinowych.

    „Złota kielnia” to jedyny konkurs, który od przeszło 45 lat daje uczniom szkół zasadniczych możliwość odniesienia sukcesu edukacyjnego. Jego formuła jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co pozwala uczniom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie.

       Finaliści Turnieju uzyskują zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, dlatego poziom rywalizacji jest bardzo wysoki.

      Reprezentantem naszej szkoły był uczeń klasy 3b KAMIL KAŁUŻA. Kamil przebrnął pomyślnie etap okręgowy tym samym stając się finalistą etapu centralnego. W finale Kamil zajął 6 miejsce. Nauczycielem przygotowującym była pani mgr inż. URSZULA TRZNADEL.

Gratulujemy sukcesu.


 

Zajrzyj do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn