Piątek, 30 lipca 2021

Klasa IIA na wycieczce

W dniu 28.05.21 klasa IIA była na wycieczce pieszej, którą zorganizowała Joanna Lazar-Chmielowska.

Uczniowie rozpoczęli od wizyty w Domu Narodowym, gdzie wysłuchali interesujących informacji o historii powstania tej instytucji, obejrzeli wystawę malarstwa „Ogrody jaźni” -  Agaty Deszyńskiej-Susik w Galerii Ceglanej; wystawę multimedialną Diany Lelonek pt. "O węglu i lodzie" oraz obejrzeli eksponaty w sali regionalnej.

Potem młodzież zwiedziła Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie. Było to również szalenie ciekawe spotkanie, ponieważ Pan przewodnik z ogromnym zaangażowaniem opowiadał o genezie powstania tego pułku, umundurowaniu i wyposażeniu żołnierzy; uczniowie obejrzeli również filmy, które przypomniały najważniejsze fakty związane z historią pułku.

Następnym punktem spaceru była wizyta w Pracowni rusznikarza Jerzego Wałgi, o którym mówi się, że jest ostatnim rusznikarzem w Polsce, a nawet w Europie. Uczniowie obejrzeli unikatowe strzelby, jakimi są cieszynki - broń myśliwską przeznaczoną do polowań.

Ostatnim elementem pieszej wycieczki była wizyta na Wzgórzu Zamkowym. Młodzież podziwiała piękny widok z Wieży Piastowskiej, a później chwilę spędziliśmy w Rotundzie.

To był przyjemny oraz intensywnie spędzony czas.

 

Link do galerii zdjęć

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn