Spektakl profilaktyczny dla szkół "Wirtualna melina"

Opublikowano: 27.05.2024 w Ogłoszenia i komunikaty

24 maja 2024 r. nasza młodzież wzięła udział w spektaklu profilaktycznym pt. "Wirtualna Melina", dotyczącym zagrożeń płynących z social mediów, autorstwa "Pedebe" Izabela Tymich-Janasik przy współpracy z Katarzyną Bonev. Hasło tego projektu to "Influencerzy pod lupą".


Kultura influencerów to bardzo powierzchowny i sztuczny świat - zjawisko, w którym celebryci wykorzystują swoją sławę do promowania określonych produktów, czyli „wpływają” na swoich odbiorców za pieniądze - i ważne jest, abyśmy wszyscy byli tego świadomi.

Musimy powstrzymać się od porównywania się z innymi ludźmi kosztem własnego dobra. Ponadto powinniśmy unikać automatycznego zakładania, że post influencera jest autentyczny lub godny zaufania. Świat online jest mocno zredagowany. Młodzi ludzie są bardziej podatni na presję i często porównują się z osobami, które widzą w mediach społecznościowych. Jako taka, edytowana rzeczywistość jest potencjalnie bardziej szkodliwa dla młodych ludzi.

To jest duży problem społeczny, który stale się powiększa!

Żyjemy w świecie storytellingu - medialnej narracji, która pokazuje nam zniekształcony obraz rzeczywistości. Możemy sobie kupić milion followersów i być „najwięksi” w przeciągu kilku dni czy tygodni. Można nakładać filtry na swoje zdjęcia by wyglądać idealnie. To, co się ogląda w social mediach jest zniekształceniem prawdy, jej wybiórczym przedstawieniem albo po prostu zwykłym kłamstwem. W rzeczywistości tego typu treści są niezwykle toksyczne, wpływają negatywnie na samoocenę i poczucie własnej wartości, niszczą zdrowie psychiczne nastolatek oraz narażają je na różne konsekwencje zdrowotne.


Projekt uzyskał Honorowy Patronat Starosty Cieszyńskiego Mieczysława Szczurka oraz Burmistrza Miasta Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz.

Inne najnowsze wpisy

18 Cze 2024

Kolejne praktyki zagraniczne

7 czerwca 2024 roku Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności ogłosiła informację o przyznanym dofinansowaniu

18 Cze 2024

Uwaga uwaga !!

Poniżej harmonogram zakończenia roku szkolnego

14 Cze 2024

Nasi przyszli profesjonaliści na szkoleniu w firmie INTECH-systemy grzewcze ;-)

12.06.2024 monterzy sieci i instalacji sanitarnych z klasy 2b mieli przyjemność skorzystać ze szkolenia w firmie INTECH - systemy grzewcze w Skoczowie

10 Cze 2024

Konkurs "Matematyka z innej strony"

Uczniowie Naszej Szkoły zmierzyli z "Matematyką z innej strony" w konkursie przeprowadzonym 5 czerwca 2024 r. w ZSB w Cieszynie

Kontakt

Zespół Szkół Budowlanych
im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie

Plac Dominikański 1
43-400 Cieszyn

FORMULARZ KONTAKTOWY

tel.: 33 858-07-56
kom.: 783 966 782 lub 783 966 780
Skrytka ePUAP: /ZSBCieszyn/SkrytkaESP
Link do ePUAP: https://epuap.gov.pl/wps/portal

Rachunek bankowy Rady Rodziców przy Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie:
PKO BP Oddział w Cieszynie 71 1020 1390 0000 6902 0019 0116

Funkcję Inspektora Danych Osobowych pełni Pan Marek Wantulok, z którym kontakt możliwy jest drogą mailową (IODO@escobb.com.pl) lub telefoniczną (+48 33 815 00 21).