Niedziela, 23 luty 2020

ROK SZKOLNY 2012/2013:

EGZAMINY POPRAWKOWE Z MATURY

27.08.2013 r. odbędzie się o godz. 8.00 egzamin ustny z j.polskiego, o godz. 9.00 egzamin pisemny z matematyki i j.angielskiego. 28.08.2013 r. o godz. 9.00 odbędzie się egzamin ustny z j.angielskiego.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH

Poniżej znajdują się terminy egzaminów poprawkowych

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

W dniu 28 czerwca 2013 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Akademia ta była szczególna, ponieważ po raz ostatni gospodarzem tegoż spotkania była Pani Dyrektor mgr inż. Bronisława Grzelec-Manowska.

Zwycięstwo Izy z IA!

W dniach od 14.06.13 do 16.06.2013 kolejny raz odbyło się Święto Trzech Braci w Cieszynie. Podczas sobotniego popołudnia miał miejsce Finał „Ligi Talentów”. W koncercie wzięli udział soliści, duety, chóry, zespoły. Najlepszą okazała się uczennica z klasy IA Izabela Lennert, która zdobyła Grand Prix, czyli I nagrodę.

Z Comeniusem do Terchovej

W dniach 21.06-23.06.2013r. w Terchovej odbyło się spotkanie wszystkich uczestników projektu ,,Comenius-razem na szczyty Europy". Tym razem program wycieczki przygotowany przez Słowaków został dostosowany do naszych oczekiwań.

Z Comeniusem do Niemiec

W dniach 11.04 - 14.04.2013 odbyła się kolejna, zaplanowana w ramach projektu ,,Comenius - razem na szczyty Europy", wycieczka integracyjna do Niemiec. Nasi gospodarze po raz kolejny przygotowali program, który mile zaskoczył niejednego amatora mocnych wrażeń

Budowlanka rocku relacja

8 czerwca 2013 r. w karczmie ,,u Gazdy" w Cieszynie odbył się festyn ,,Budowlanki". Impreza poprowadzona przez ,,Wojciecha Manna" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko okolicznych mieszkańców, ale również uczniów, rodziców i absolwentów ZSB.

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

Poniżej przedstawiona jest lista podręczników na rok szk. 2013/2014

Budowlanka na „Dniach Energii Odnawialnej na Olzie”

24 maja już po raz dziesiąty odbyły się na cieszyńskim rynku Dni Energii Odnawialnej na Olzie. W tym roku udział w imprezie wzięła także nasza szkoła, ponieważ istotne są dla nas zagadnienia dotyczące ekologii i energii odnawialnej.

Sukces na Ogólnopolskim Konkursie OHP

Udział w Konkursie wzięli stolarze, którzy zajęli III miejsce oraz murarze, którzy uplasowali się na VII pozycji. Uczniowie pokonali konkurencję w województwie i stanęli w szranki z najlepszymi w swoich zawodach uczniami w kraju.

III miejsce dla sportowców

24.05.2013 r. nasi uczniowie zagrali w piłkę nożną halową i zdobyli III miejsce w województwie śląskim. Walczyli reprezentując Ochotniczy Hufiec Pracy ze Skoczowa, który działa na terenie naszej szkoły.

Komunikat Powiatowego Inspektora Sanitarnego

Dzieci i młodzież są szczególnie narażone na szkodliwy wpływ promieniowania UV, niebezpieczne jest również uzależnienie ludzi młodych od korzystania z solariów, zwane tanoreksją.

Sukces Izabeli Lennert!

Uczennica klasy IA Izabela Lennert z powodzeniem wzięła udział w majowej edycji Cieszyńskiej Ligi Talentów w Domu Narodowym. Nasza koleżanka wystąpi podczas sobotniego koncertu 15.06.2013 w ramach Święta Trzech Braci.

Nasi Maturzyści

W dniu 26.04.2013 odbyło się uroczyste pożegnanie klas czwartych. Rozdanie świadectw i nagród miało miejsce w Cechu Rzemiosł.

SZKOLENIE FIRMY AUSTROTHERM

28 maja 2013 roku uczniowie klas trzecich technikum pod opieką pani Doroty Skark-Pieprzki, pana Bartłomieja Cywki i pani Teresy Machej wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym w naszej szkole przez pana Marcina Feliksa doradcę technicznego z firmy AUSTROTHEM.

WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO PSZCZYNY

24 maja 2013 roku klasy IIB i IIC technikum pod opieką swoich wychowawczyń pani Doroty Skark-Pieprzka i pani Teresy Machej wzięły udział w wycieczce przedmiotowej do Pszczyny.

BUDOWLANKA ROCKU

Przyjdź 8 czerwca 2013r. (sobota) o godz. 15.00 do karczmy u ,,Gazdy" (Cieszyn, ul.Stawowa20) na imprezę rockową przygotowaną przez najlepszy w mieście komitet organizacyjny Zespołu Szkół Budowlanych

I MIEJSCE ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ

24 kwietnia 2013 r. odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Dla Uczniów Szkół Zawodowych MATEMATYKA NA CO DZIEŃ, w którym nasi uczniowie zajęli I miejsce.

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT I LOGO IMPREZY ROCK'U

Budowlanka na Międzynarodowej Konferencji Uczniowskiej

18 kwietnia 2013 r. uczniowie Budowlanki wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Uczniowskiej "Energia odnawialna w Teorii i Praktyce".

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

26 kwietnia 2013 r. nasza szkoła witała w swoich progach gimnazjalistów powiatu cieszyńskiego, którzy zainteresowani byli naszą ofertą edukacyjną.

MAMY NAGRODY...

W KONKURSIE NA NAJLEPSZA PRACĘ PRZEJŚCIOWĄ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ BUDOWLANYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

TWÓRCZOŚĆ MŁODYCH TECHNIKÓW

18 kwietnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje prace przejściowe w konkursie „Twórczość młodych techników - Prezentacje 2013” w Zespole Szkół Zawodowych w Skoczowie.

SPRAWNY W ZAWODZIE TECHNIK BUDOWNICTWA 2013

16 kwietnia 2013 roku w Powiatowym Zespole nr 5 w Oświęcimiu odbył się Rejonowy Konkurs „Sprawny w zawodzie – technik budownictwa”.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

9 marca 2013 roku w Krakowie w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 zostały przeprowadzone zawody okręgowe XXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

TURNIEJ BUDOWLANY „ZŁOTA KIELNIA”

2 marca 2013 roku uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej startowali w zawodach okręgowych Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodach : malarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, stolarz i technolog robót wykończeniowych w budownictwie.

Z Comeniusem na Łysą Górę

W dniach 08-10.03.2013r. odbyła się kolejna, już trzecia odsłona projektu Comenius razem na szczyty Europy . Tym razem program imprezy przygotowali Czesi.

PLAN EGZAMINÓW DLA SŁUCHACZY

Plan egzaminów dla słuchaczy VI semestru Technikum Uzupełniającego nr 4 w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie na rok szkolny 2012/2013

Dzień Świętego Patryka w ‘Budowlance’

17 marca jest narodowym świętem Irlandii. Dzień św. Patryka, patrona tego kraju, jest doskonałą okazją aby poprzez zabawę poszerzyć wiedzę naszych uczniów, dotyczącą kultury i obyczajowości krajów anglojęzycznych. W tym roku uczniowie szkół technicznych Cieszyna poznawali Zieloną Wyspę, biorąc udział w obchodach Dnia Św. Patryka zorganizowanych przez cieszyńską „Budowlankę”.

Konkurs na prezentację multimedialną o Irlandii

W dniu 7 lutego 2013 r. rozstrzygnięty został konkurs na prezentację multimedialną o Irlandii.

PLAN ZAJĘĆ DLA SŁUCHACZY

Plan zajęć dla słuchaczy II, VI semestru Technikum Uzupełniającego nr 4 w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie na rok szkolny 2012/2013

Mistrzostwa w Piłce Nożnej Halowej

II miejsce na szczeblu wojewódzkim w Mistrzostwach Sląska Piłki Nożnej Halowej

"Śladami uciekającej pamięci"

18 stycznia 2013 r. przedstawiciele Koła Historycznego wraz z opiekunem mgr Tomaszem Orzyszkiem wzięli udział w spotkaniu w Książnicy Cieszyńskiej, którego gościem był p. Bronisław Firla - żołnierz II. Korpusu Polskiego we Włoszech, architekt, plastyk, pisarz i działacz społeczny z Zaolzia. Rozmowę z gościem prowadziła p. Ewa Matyszkiewicz, filolog i działaczka społeczna.

RANKING SZKÓŁ 2013

Uczniowie cieszyńskiej Budowlanki najlepiej przygotowani do zawodu w województwie śląskim

Życzenia z okazji Bożego Narodzenia

Chórzyści Chóru Kameralnego ZSB oraz Dyrygent, z okazji Bożego Narodzenia 2012 proszą o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń.

IV Powiatowy Przegląd Kolęd

W dniu 18.12.2012 w Zespole Szkół Budowlanych, w Cieszynie odbył się IV Powiatowy Przegląd Kolęd. W Przeglądzie wzięły udział grupy muzyczne oraz soliści z Zespołu Szkół Rolniczych z Międzyświecia, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, studentka NKJO Anna Rozmus oraz Chór Kameralny ZSB.

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK DZIECI I MŁODZIEŻY

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspiera akcje edukacyjno-informacyjne „Bezpieczny Stok” oraz „Bezpieczna woda”.

XXI Olimpiada Promocji Zdrowia PCK

7 grudnia 2012 r. o godzinie 11.00 w Domu Narodowym w Cieszynie odbyła się XXI Olimpiada Promocji Zdrowia PCK. Magdalena Cieślar i Adrian Opałka dzielnie reprezentowali Zespół Szkół Budowlanych. Etap powiatowy konkursu okazał się być przysłowiową bułką z masłem- no, może nie od początku...

Niezwykły gość...

29 listopada 2012 r. na wychowaniu fizycznym dziewczyn klas drugich pojawił się niezwykły gość. Po przełamaniu pierwszych lodów udało nam się usłyszeć niesamowitą opowieść dającą przekonanie, iż sport może być nie tylko pasją, ale i sposobem na życie.

CIESZYŃSKI OLIMPIJCZYK W „BUDOWLANCE”

15 listopada 2012 r., na zaproszenie nauczycieli Katarzyny Krwawnik i Bartłomieja Cywki, Zespołu Szkół Budowlanych odwiedził Janusz Rokicki – lekkoatleta, który zdobył srebrny medal na tegorocznych Igrzyskach paraolimpijskich w Londynie, w pchnięciu kulą.

Akademia z okazji Święta Niepodległości

08 listopada 2012 r. na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota-Roweckiego w Cieszynie odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości połączona z Świętem Patrona Szkoły.

Z Comeniusem na Słowację

Kolejna impreza integracyjna zorganizowana w ramach projektu ,,Comenius - razem na szczyty Europy” odbyła się w dniach 28-30.09.2012 r. Tym razem Słowacy, będący gospodarzami imprezy, przygotowali dla czeskich, polskich i niemieckich gości napięty program wycieczki.

Nasza szkoła w prasie

Informacje prasowe o naszej szkole.

4 MINUTY, KTÓRE DECYDUJĄ O ŻYCIU

We wtorek, 9 października 2012 roku, uczniowie klas czwartych K. Nowak i A. Tomik uczestniczyli w olimpiadzie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

TECHNIK ABSOLWENT 2012

KONKURS TECHNIK ABSOLWENT 2012

Czy byłbyś dobrym inżynierem

KONKURS Czy byłbyś dobrym inżynierem

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

W dniu 26 września 2012 w Zespole Szkół Budowlanych odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego w ramach Europejskiego Dnia Języków.

MAM ZAWÓD - MAM PRACĘ W REGIONIE

Powiat cieszyński przedłuża termin rekrutacji do projektu systemowego „Mam zawód – mam pracę w regionie” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Lekcja o geoinformacji

W dniu 17 września b.r. w naszej szkole odbyła się dla uczniów klasy IIIC lekcja o systemach informacji przestrzennej , zrealizowana w ramach projektu unijnego.

Wykaz podręczników dla klas pierwszych

Poniżej przedstawiamy zestawienie podręczników, które będą obowiązywały uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2012/2013

Powrót

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn