Sobota, 17 kwietnia 2021

„Miejsca wspólne” - panel dyskusyjny

      W dniu 07.02.2020 odbył się panel dyskusyjny pt. „Miejsca wspólne”. W spotkaniu wzięli udział  ks. dr Andrzej Abdank-Kozubski z Kościoła rzymskokatolickiego, ks. Cezary Mizia z Kościoła starokatolickiego, ks. Dariusz Madzia z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Dorota Wiewióra z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej oraz Imam Abdul Jabbar Koubaisy – sekretarz Rady Naczelnej Ligi Muzułmańskiej w RP. Panel poprowadzili ks. dyr. Tomasz Sroka i Aleksandra Tręda.

    W Cieszyńskim Ośrodku Kultury spotkali się przedstawiciele trzech wyznań, by przypomnieć, co łączy, ale również porozmawiać o tym, co różni - chrześcijaństwo, judaizm i islam.

    Prelegenci najpierw odpowiedzieli na pytanie dotyczące roli Boga, następnie roli człowieka, a potem zmierzyli się z pytaniami, które zadawała młodzież.

   Dzięki dyskutantom uczestnicy spotkania wysłuchali różnych opinii oraz myśli filozoficznych. Przypomnieli sobie istotne fakty historyczne i poznali zaskakujące ciekawostki.

    Jednakże na zakończenie wszyscy wyszli ze świadomością, że jedną z najważniejszych ról w życiu jest okazywanie szacunku drugiemu człowiekowi i tolerancja.

       Spotkanie zorganizowało Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Cieszynie.

    W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IIIB oraz IC pod opieką ks. Jakuba Kulińskiego oraz Joanny Lazar-Chmielowskiej.

Zajrzyj do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn