Wtorek, 31 marca 2020

Musical pt

12 grudnia 2019 r. klasy  IB,IC,ID, IIA,IIB, IIIA, IIIB uczestniczyły w widowisku muzycznym, które było instrumentem profilaktyki  fonoholizmu, zaburzonych relacji, wartości i przemocy w domu rodzinnym oraz agresji w świecie wirtualnym.

    Pęd życia, stres, dodatkowe obowiązki i ten ciągły pośpiech coraz częściej prowadzi do wielu nałogów i uzależnień, które mają nam "pomóc" ułatwić i załagodzić sobie życie. Zajadamy stres, zapijamy smutki, uciekamy w wirtualny świat  przed problemami. Trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu. Nie trzeba też nikogo przekonywać o możliwości, jakie stwarza, szczególnie teraz w dobie smartphonów, które kryją w sobie małe komputery. Trzeba jednak przy tym pamiętać, jakie może mieć to zagrożenie. Problem uzależnienia od bycia on line nie jest nowy, jednak ciągła miniaturyzacja pozwala na tworzenie urządzeń, które możemy mieć zawsze przy sobie i które coraz bardziej ingerują w nasze życie, kradnąc cenny czas.

 

   Profilaktyczny Projekt Musicalowy w wykonaniu cieszyńskiej szkoły tańca PeDeBe dotyczący min: „ syndromu pochylonych głów”, zaburzonych relacji i wartości w domu rodzinnym. Dzięki PaT ( Profilaktyka a Teatr) istnieje możliwość  chronić najmłodszych przed zgubnymi skutkami fonoholizmu i nie tylko …

   Ilość problemów, z jakimi przychodzi się zmagać młodym ludziom oraz współczesnej rodzinie jest olbrzymia. Proponowana profilaktyka w formie projektu teatralnego nie rości sobie prawa do dania odpowiedzi na pytanie o to, jak rodzina sobie z nimi radzi. Jest jednak, jak ufamy, istotnym wkładem do dyskusji na temat młodego pokolenia, współczesnej rodziny i wyzwań, jakie przed nią stoją.

    Projekt ten to PaT (profilaktyka a Teatr) realizowany dzięki staraniom założycielki Zespołu PeDeBe Pani Izabeli Tymich-Janasik w siedzibie (Cieszyn ul Bobrecka 27) prowadzonego przez Fundację Ster.

     Spektakl buduje liczna grupa wielopokoleniowa tj. ponad 60-osobowa grupa uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów i dorosłych. Działania mają charakter cyklu trzy miesięcznego zakończonego realizacją musicalu.

    Adresatem zadania publicznego jest również rzesza cieszyńskiej młodzieży, która po drugiej stronie sceny w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie w grudniu 2018r obejrzała musical, jako cieszyńską kampanię przeciwko alkoholizmowi i narkomanii.

 

    Do miłego zobaczenia na następnych spektaklach …smiley

 …a jeśli macie ochotę współuczestniczyć w takich zajęciach

to zapraszamy do siedziby Zespołu PeDeBesmiley

 

https://www.vifi.pl/2019/12/13/musical-zespolu-pedebe-glowa-do-gory-relacja/

Zajrzyj do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn