Sobota, 17 kwietnia 2021

„Chranime si Evropu” w Terchovej z ERASMUS+

   18 października 2019 roku zakończył się drugi etap projektu "Chranime si Evropu" realizowany w ramach programu Erasmus+ we współpracy ze szkołami z Hawierzowa i Żyliny.

   Tym razem mieliśmy okazję w pięknej jesiennej aurze zwiedzić Park Narodowy Mała Fatra. Partnerzy ze Słowacji zaprosili nas do Terchovej, gdzie spędziliśmy fantastyczne pięć dni. Wspaniałych wrażeń dostarczyła nam wędrówka ścieżką edukacyjną przez piękne wąwozy i kaniony Rezerwatu Przyrody Rozsutiec do Janosikovych Dier oraz na szczyt Boboty.

    W Terchovej wzięliśmy udział w zajęciach z topografii, geocatchingu oraz w szkoleniu z survivalu - od podstawowych technik przetrwania  po planowanie bezpiecznego powrotu do cywilizacji. Zapoznaliśmy się ze strategią i psychologią przetrwania w przyrodzie, nauczyliśmy się rozpalać ogień na kilka różnych sposobów, przygotować własne schronienie, pozyskiwać żywność i wodę pitną z dostępnych naturalnych zasobów.

  Na koniec przyrządziliśmy dymfoki i wykonaliśmy filtr do uzdatniania wody.

  Już niebawem kolejny wyjazd z projektu. W marcu 2020 roku będziemy gościć grupę czeską i słowacką w Tatrzańskim Parku Narodowym.

  Tymczasem zapraszamy do galerii.

Zajrzyj do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn