Czwartek, 22 kwietnia 2021

Goście z Indii oraz Niemiec w ZSB

     W dniu 01.03.2019 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbyło się spotkanie, którego gośćmi byli Pani Friederike Lippold z instytutu Franckesche Stiftungen w Halle oraz Jasmin Issakiraja z Coimbatore w południowych Indiach. Obecnie Jasmin Issakiraja jest wolontariuszką w Halle. 

    Jasmin Ossakiraja opowiedziała młodzieży o swoim kraju, rodzinnym mieście i najważniejszych ciekawostkach związanych z tą częścią świata. Następnie uczniowie klas IVA, IVB oraz IIIB zadawali pytania. Najczęściej pytali o obecną sytuację polityczną Indii, stereotypy związane z kulturą indyjską, tradycyjne stroje (Jasmin była ubrana w sari), byli ciekawi zwyczajów, które są ważne dla prowadzącej spotkanie. Ogromne zainteresowanie wzbudziła niespodzianka, którą przygotowała prelegentka z Indii. Uczniowie mieli okazję przygotować tradycyjny rysunek (wykonywany w Indiach każdego dnia), używając odpowiedniego proszku. Wszyscy byliśmy niezwykle wdzięczni za to spotkanie. Nauczyliśmy się czegoś nowego o innym społeczeństwie oraz innym obszarze kulturowym. Przede wszystkim przekonaliśmy się, że znając język angielski możemy świetnie skomunikować się, choć pochodzimy z tak odległych kontynentów.

    Friederike Lippold oraz Jasmin Issakiraja przyjechały do Cieszyna na zaproszenie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie oraz kustosza Muzeum Protestantyzmu w  Cieszynie, Marcina Gabrysia.

     Podczas prelekcji goście oraz uczniowie podziwiali gazetki o Indiach, które przygotowały uczennice z IIIB.   

     Organizatorem spotkania była Joanna Lazar-Chmielowska.

 

Galeria zdjęć

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn