Czwartek, 22 kwietnia 2021

X Powiatowy Przegląd Kolęd w ZSB

W dniu 20.12.2018 w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie

odbył się X Powiatowy Przegląd Kolęd.

 

     W imprezie wzięła udział Orkiestra Kameralna z I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie oraz soliści i duety wokalno-instrumentalne z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, Zakładu Doskonalenia Zawodowego – Liceum Plastycznego w Cieszynie, Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle oraz Chór Kameralny ZSB. Część zagraniczną imprezy zapewnił udział solistki z Polskiego Gimnazjum w Czeskim Cieszynie oraz partnerska szkoła - Střední škola  z Hawierzowa w Czechach, która była reprezentowana przez kwartet wokalno-instrumentalny. Podczas koncertu obecni byli również nauczyciele i dyrekcja partnerskich szkół z Czech i Słowacji.

    Podobnie, jak w minionych latach, koncert był pełen niezwykłych wrażeń muzycznych. Szkolni artyści przedstawili wyjątkowe umiejętności wokalne, ciekawe aranżacje oraz interesujący repertuar. Wykonano tradycyjne polskie kolędy, np. „Mizerna cicha”, kolędy w wersji ludowej, popularne polskie pieśni bożonarodzeniowe, np. „Zaśnieżone miasta”, a także zagraniczne przeboje, takie jak „Mary did you know” czy „Pierwszy raz” z filmu „Kraina lodu”. Podziwialiśmy piękny śpiew młodzieży, ich wybitne zdolności instrumentalne oraz swobodę estradową.  

    Przegląd zorganizowała Joanna Lazar–Chmielowska, nauczycielka języka angielskiego. Po zakończonym koncercie dyrektor ZSB Adam Wojaczek podziękował artystom i gościom za udział we wspólnym kolędowaniu, a także złożył życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.   

     Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz prace plastyczne wykonane przez uczniów ZSB z klas o profilu technik renowacji elementów architektury.

Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie serdecznie zaprasza utalentowaną młodzież

powiatu cieszyńskiego do wzięcia udziału w następnej edycji!

 

LINK DO GALERII ZDJĘĆ

 

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn