Sobota, 17 kwietnia 2021

Lekcja otwarta 2018

     W dniu 05.12.18 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbyła się lekcja otwarta języka angielskiego. W lekcji wzięło udział 18 nauczycieli oraz 22 uczniów klasy IVA.

   Podczas lekcji młodzież, m. in. rozwiązała Quizy umieszczone na platformie Kahoot oraz platformie Moodle. Quizy dotyczyły, np. gramatyki (strony biernej) oraz opisu obrazków, jednego z ćwiczeń matury ustnej.

     Uczniowie chętnie uczestniczyli w lekcji, pozytywnie odbierając kolejną możliwość rozwiązywania ćwiczeń online. Połowa klasy już w ubiegłym roku miała możliwość rozwiązywania ćwiczeń i testów na platformie Moodle, którą stworzyła Joanna Lazar-Chmielowska.

    Uczniowie klasy IVA jako „cyfrowi tubylcy” ochoczo poświęcają czas na e-learning, ponieważ mają świadomość, że w ten sposób nabywają wiedzę dzięki nowym technologiom.

    Karolina i Agnieszka IVA: ”dla dzisiejszej młodzieży zżytej z telefonami, używanie ich podczas lekcji jest ciekawym urozmaiceniem”.

    Sebastian IVA: ”rywalizacja, która związana jest z rozwiązywaniem quizów, zachęca do nauki języka angielskiego”.

    Michał Wałga IVA: ”rozwiązywanie ćwiczeń online, to poszerzenie wiedzy z zakresu współczesnych technologii”.

     Patrycja Łabudek IVA: ”quizy na platformach Kahoot i Moodle, to dobry trening spostrzegawczości i refleksu, których nie będzie mogło nam zabraknąć podczas zbliżających się egzaminów maturalnych”.

    Rozwiązując ćwiczenia na platformie Moodle, używając telefonu komórkowego, uczniowie mają możliwość skorzystać z różnych funkcji, które pomagają przyswoić sobie zasady poprawnej pisowni i gramatyki – mówią uczniowie.

     Lekcję otwartą przygotowała Joanna Lazar-Chmielowska.

 

   Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, na zakończenie zajęć uczniowie zaśpiewali pieśń  „We wish you a Merry Christmas”.  

 

 

LINK DO GALERII

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn