Sobota, 17 kwietnia 2021

Święto Niepodległości oraz Święto Patrona Szkoły

     W dniu 14.11.2018 w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie odbyła się uroczysta akademia poświęcona uczczeniu 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość ta, jak co roku, była również Świętem Patrona Szkoły. Z tej okazji młodzież obejrzała film o patronie ZSB gen. Stefanie Grocie Roweckim.

     Wszystkich zebranych najpierw przywitała Renata Potocka, która zrelacjonowała imprezy szkolne, które odbyły się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, np. sonda wśród uczniów „Dlaczego kocham Polskę” oraz konkurs związany z najbardziej patriotycznym przystrojeniem sali lekcyjnej. W tym konkursie zwyciężyła klasa IIIA, 2 miejsce zdobyła klasa IIA, 3 miejsce ex aequo klasa 3a i IB.  

       Podczas uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie. 

     Uczniowie klas I Technikum nr 4 oraz Szkoły Branżowej ślubowali na sztandar szkoły, że staną się godnymi jej tradycji, będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz szanować dziedzictwo ZSB.

     Młodzież zaprezentowała okolicznościowe wiersze, przypomniała ważne fakty historyczne i pieśni patriotyczne. Recytatorzy przygotowywali się pod kierunkiem Renaty Potockiej, Radosławy Baściuk, zaś pieśni wykonał Chór Kameralny ZSB, który ćwiczył z Joanną Lazar-Chmielowską

    Dyrektor szkoły Adam Wojaczek wyjaśnił zebranym, czym jest współczesny patriotyzm. Zachęcił wszystkich, aby idei patriotycznych nie szukali tylko we wzniosłych słowach, ale przede wszystkim w codziennej, rzetelnej pracy i szacunku dla ludzi.

 

 
us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn