Sobota, 17 kwietnia 2021

„Sport then and now” V4 - miniturniej piłki nożnej w Budapeszcie

 

W dniach 25 – 27 września 2018 w ramach projektu „Sport wczoraj i dziś” - realizowanego dzięki wsparciu Funduszu Wyszehradzkiego - grupa naszych uczniów miała okazję wyjechać ze swoimi przyjaciółmi z grupy wyszehradzkiej na wycieczkę do Budapesztu.

Pierwszego dnia uczniowie z partnerskich szkół wzięli udział w wykładzie na temat historii piłki nożnej, po czym rywalizowali w ramach miniquizu dotyczącego państw Grupy Wyszehradzkiej. Była to pierwsza okazja do integracji i nawiązania nowych znajomości. W środę gospodarze zorganizowali rozgrywki piłkarskie. Po zaciekłej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła młodzież ze sportowego gimnazjum w Żylinie. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Cieszyna, na trzecim- team ze szkoły w Havierzowie. Gospodarze zajęli miejsce czwarte. Ostatni dzień pobytu w stolicy Węgier poświęcony był intensywnemu zwiedzaniu. Niezwykłe miasto, a także wizyta w multimedialnym Muzeum Sportu, wywarły na uczestnikach wyjazdu niezwykłe wrażenia.

W ramach projektu zaplanowano jeszcze trzy mobilości- trzydniowy turnus w Wiśle pod nazwą „Gry i zabawy naszych dziadków”, trzydniowy pobyt narciarski w Jesenikach, trzydniowy spływ kajakowy w Orawie na Słowacji.

Zajrzyj do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn