Czwartek, 22 kwietnia 2021

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

    W dniu 22.06.2018 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie. Najpierw wystąpił Chór Kameralny ZSB (klasa IIB), który przygotował program słowno-muzyczny. Łucja, Izabela, Angelika, Tomasz i Weronika podziękowali nauczycielom za całoroczny trud pedagogiczny oraz zaprezentowali wiersz „Nauka” Juliana Tuwima. Potem chórzyści zaśpiewali 3 utwory: kanon „Makoutude”, regionalny przebój „Płyniesz Olzo”, a na koniec „Pieśń pożegnalną”. Uczniowie przygotowali występ razem z mgr Joanną Lazar-Chmielowską. Program artystyczny był muzycznym prezentem dla wszystkich zgromadzonych, ale szczególnie dla Pani mgr inż. Blandyny Ligockiej, która ostatni raz uczestniczyła w akademii szkolnej ze względu na przejście na emeryturę. Podczas uroczystości pożegnaliśmy także ks. Krzysztofa Walczaka, który od nowego roku szkolnego będzie pracował w innej parafii.

    Po zakończeniu programu artystycznego, mgr inż. B. Ligocka oraz ks. K. Walczak podziękowali za lata spędzone w ZSB, a także podzielili się swoimi refleksjami na temat pracy w tej placówce.

    Dyrektor szkoły mgr Adam Wojaczek bardzo dziękował nauczycielom, których żegnaliśmy. Podkreślił, jak wyjątkowo przyczynili się do rozwoju uczniów technikum, szkoły zawodowej i branżowej. Wyraził przekonanie, że mgr inż. B. Ligocka z pewnością odczuwa ogromną satysfakcję z przepracowanych lat z młodzieżą szkolną, zaś ks. K. Walczakowi życzył kolejnych sukcesów w nowej parafii. Serdecznie zaprosił, aby obydwoje podtrzymywali więzi ze szkołą, gdzie zawsze będą mile przyjmowani.

   Później dyrektor mgr A. Wojaczek, wraz z wychowawcami klas, wręczył świadectwa z wyróżnieniem i nagrody najlepszym uczniom.

    Uchwałą Rady Pedagogicznej Wojciech Masztalerz (IIIB) został nominowany do stypendium Prezesa Rady Ministrów, natomiast Marek Fraj (3a) został Absolwentem Roku 2018.

    Zanim wszyscy rozeszli się z sali gimnastycznej, dyrektor mgr A. Wojaczek złożył szczególne podziękowania nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły za ich pracę, troskę o uczniów, poświęcenie i współpracę; przypomniał sukcesy i wydarzenia związane z minionym rokiem szkolnym. Uczniom dziękował za chęci w zdobywaniu wiedzy i godne reprezentowanie szkoły. Wszystkim życzył słonecznego lata, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku! 

Żegnaj szkoły, witajcie wakacje!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn