Poniedziałek, 23 wrzesień 2019

II i V miejsce w Polsce

 

W dniach 25- 28 maja w Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pasłęku odbyła się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu OHP „Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy” w zawodach murarz i stolarz. Województwo śląskie reprezentowali uczniowie klas 3a i 3c Zasadniczej SzkołyZawodowej nr 4, w zawodzie stolarz: Stanisław Cieślar i Janusz Pilch, a w zawodzie murarz Szymon Pajor i Szymon Tolasz pod opieką wychowawcy Hufca Pracy w Skoczowie- Witolda Kożdonia.

Konkurs trwał dwa dni - w czwartek 26 maja uczestnicy przystąpili do rozwiązywania pisemnych testów z zakresu prawa pracy i przepisów BHP, następnego dnia odbyły się egzaminy praktyczne, gdzie trzeba było się wykazać umiejętnością odczytania rysunku technicznego, przygotowaniem stanowiska pracy i wykonaniem zadania (w zawodzie stolarz- wykonanie ławki ogrodowej, w zawodzie murarz- wymurowaniem narożnika). Uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień podczas konkursu teoretycznego, a także umiejętnościami zawodowymi, co zaowocowało świetnymi wynikami końcowymi. Reprezentacja murarzy zajęła ostatecznie V miejsce, natomiast stolarze zajęli II miejsce, pośród 14 drużyn z całej Polski. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

Pomiędzy zmaganiami konkursowymi gospodarze zapewnili uczestnikom konkursu szereg atrakcji m.in.  zwiedzanie elbląskiej starówki z przewodnikiem, wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowego, gdzie można było popływać kajakami i rowerami wodnymi, wyjście na kręgle i mini- golfa oraz w ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Gratulujemy Pani Dyrektor oraz Gronu Pedagogicznemu sukcesu !  

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn