Sobota, 17 kwietnia 2021

Akademia z okazji Święta Niepodległości

     W dniu 15 listopada 2017 roku odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.

    Ten dzień jest okazją, aby oddać szacunek Polakom, którzy walczyli o wolność Polski, dlatego młodzież obejrzała film o patronie ZSB gen. Stefanie Grocie Roweckim.

    Podczas uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie. 

     Uczniowie klas I Technikum nr4 oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej ślubowali na sztandar szkoły, że staną się godnymi jej tradycji, będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz szanować dziedzictwo ZSB.

    Podczas akademii nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych. Recytatorzy przypomnieli, jak trudna była droga Polski do Niepodległej Ojczyzny. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IIB Technikum nr4 oraz Chór Kameralny ZSB pod kierunkiem Radosławy Baściuk, Renaty Potockiej i Joanny Lazar-Chmielowskiej.

   Na zakończenie dyrektor szkoły Adam Wojaczek w pięknych słowach zwrócił się do pierwszoklasistów, aby szanowali ojczyznę oraz szkołę. Przywilejem młodzieży jest to, że mogą żyć w niepodległym kraju i uczyć się w szkole o bogatych tradycjach.  

Zajrzyj do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn