Sobota, 17 kwietnia 2021

Dzień Budowlańca 2017!

Już po raz piąty Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie świętował Dzień Budowlańca. Tym razem obchody zorganizowano w Centrum Kształcenia Praktycznego i Zawodowego w Bażanowicach. To właśnie tutaj od trzech lat uczniowie ZSB w ramach pracowni budowlanej oraz pracowni renowatorskiej doskonalą swoje umiejętności praktyczne ściśle związane ze swoim przyszłym zawodem. W obchodach udział wzięli uczniowie oddziałów gimnazjalnych kształcący się w szkołach podstawowych powiatu cieszyńskiego, łącznie 8 grup 4-osobowych z pięciu szkół. Na początku spotkania uczennica klasy czwartej Karolina Niedoba przedstawiła wszystkim zebranym swoją pracę przejściową – makietę „Arki” wg projektu Roberta Koniecznego , zaś wicedyrektor szkoły Dorota Skark – Pieprzka przedstawiła krótko ofertę edukacyjną placówki. W dalszej części gimnazjaliści rywalizowali grupowo między sobą w konkurencjach ściśle związanych z kierunkami kształcenia oferowanymi przez „Budowlankę” – w quizie budowlanym oraz w konkurencjach praktycznych. Rozgrywkom towarzyszyła bardzo przyjazna i wesoła atmosfera oraz duch zdrowej rywalizacji. Po zaciętym boju I miejsce w zmaganiach budowlanych przypadło drużynie gimnazjalistów reprezentujących SP w Goleszowie, tuż za nimi uplasowali się uczniowie z SP Pogwizdów. Trzecie miejsce przypadło jeszcze jednej ekipie z Goleszowa. Zwycięzcom gratujemy, zaś wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w nauce i trafnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia po ukończeniu gimnazjum.

W obchodach Dnia Budowlańca wzięli udział zastępca naczelnika Wydziału Edukacji pan Michał Rajwa, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych pan Adam Wojaczek, dyrektor CKPiZ pan Józef Świeży oraz kierownik szkolenia praktycznego pani Teresa Machej,
Przy okazji warto dodać, że pracownia budowlana oraz renowatorska w CKPiZ zostały w ostatnich tygodniach. kompleksowo wyremontowane i doposażone dzięki staraniom Starostwa Cieszyńskiego i pozyskanym środkom unijnym.

Spotkanie zorganizował zespół w składzie: Dorota Skark-Pieprzka, Krystyna Olszar-Hałat, Bartłomiej Cywka, Krzysztof  Wilde, Mariola Mrożek, Katarzyna Kaczmarek, Monika Wiercigroch.

Oprawę fotograficzną imprezy zapewniła Iza Pietrzyk z IIB, a muzyczną Michał Poloczek z IIIB.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i klasom IIA z panią Jolantą Bąk, IIB, IVA, IIIB, IB!

Zajrzyj do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn