Sobota, 17 kwietnia 2021

Europejski Dzień Języków w ZSB

W dniu 26 września 2017 w Zespole Szkół Budowlanych odbył się X Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w ramach Europejskiego Dnia Języków.

     W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, Katolickiego Gimnazjum w Cieszynie, Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, Szkoły Podstawowej im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie, Zespołu Placówek Szkolno-Rewalidacyjno-Wychowawczych w Cieszynie, Szkoły Podstawowej w Kaczycach, Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie, Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach, Zespół Szkół w Pruchnej, Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle.

     W tym roku konkurs objęty był honorowym patronatem Jej Magnificencji Rektor prof. nadzwyczajnej doktor Zdzisławy Dacko-Pikiewicz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz honorowym patronatem Wydziału Zamiejscowego Wyższej szkoły Biznesu w Cieszynie, który reprezentowała dziekan Regina Bogaczyk.

     Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie reprezentowała pani Beata Lebioda.

     Najpierw Chór Kameralny ZSB wykonał „Odę do radości”, czyli hymn Unii Europejskiej. Następnie wszystkich zebranych przywitał pan dyrektor ZSB Adam Wojaczek.

     Potem uczniowie rozwiązali test, który sprawdził ich wiedzę związaną z gramatyką, słownictwem i podstawowymi wiadomościami z zakresu kultury i historii Wielkiej Brytanii.

     Pierwsze miejsce zajęła Maria Franek z Katolickiego Gimnazjum, II miejsce zajął Maksymilian Bacza z GTE, III miejsce zajęła Julia Furgał z SP nr 8 w Skoczowie. Wyróżnienie otrzymali Maciej Budziński ze SP z Kaczyc oraz Beniamin Wąsik z Katolickiego Gimnazjum.  

     Po zakończonym teście, odbyły się krótkie warsztaty liternictwa, które poprowadziły uczennice z klasy o profilu technik renowacji elementów architektury.

     Podczas rozwiązywania testu gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć pokaz zdjęć związanych z poprzednimi edycjami konkursu oraz praktykami uczniów w Irlandii (program Erasmus+).

     Fundatorami nagród byli Energetyka Cieszyńska, Wydawnictwo Express Publishing, Wydawnictwo Oxford, Wydawnictwo Pearson, Wydawnictwo Media Lazar, Firma Komputerowa Linetmedia Cieszyn, Wydawnictwo ze słownikiem www.zeslownikiem.pl, Wydawnictwo Poltext, Wydawnictwo Naukowo Techniczne.

      Organizatorem konkursu jest Joanna Lazar – Chmielowska, nauczycielka języka angielskiego ZSB w Cieszynie. 

 

Zapraszamy do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn