Sobota, 17 kwietnia 2021

"Bajki, które leczą" 2017

      Miłą niespodzianką z okazji Dnia Dziecka, zakończyła się wiosenna edycja akcji czytelniczej „Bajki które leczą”. Mali i starsi pacjenci Oddziału Pediatrycznego oraz Chirurgicznego dla Dzieci Szpitala Śląskiego w Cieszynie, zostali obdarowywani słodyczami i upominkami, przygotowanymi i wręczonymi przez organizatorów akcji, czyli Starostwo Powiatowe, Bibliotekę Miejską w Cieszynie i ZZOZ Szpital Śląski w Cieszynie.

    Głównym celem akcji było czytanie maluchom bajek, zaś dzieciom starszym wybranych pozycji książkowych, co pozwoliło na poprawę samopoczucia maluchów, przenosząc ich na chwilę w kolorowy świat baśni, a równocześnie uczyło czytających, odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych.

 

    Ochotnikami tej edycji była grupa uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie, w składzie: Wioleta Bednarczyk, Łukasz Biczel, Sandra Sus, Łucja Strzelczyk, Karolina Wija, pod opieką pedagoga Pani Rozalii Białousz. Uczestnikami były Pani Jadwiga Przywara i koordynatorki programu: Barbara Kłosowska Kierownik Biura Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego i Beata Parchańska Koordynator ds. Bibliotek Publicznych w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.

 

    Na zakończenie odwiedzin chorych, także wolontariusze otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczył Dyrektor ZZOZ Czesław Płygawko i Ordynator Oddziału Pediatrycznego dr Tomasz Dyrda dziękując całemu Zespołowi i organizatorom za zaangażowanie.

 

     Zdjęcia wykonała Barbara Karnas-Greń z Sekcji Promocji Zdrowia ZZOZ w Cieszynie.

Zajrzyj do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn