Sobota, 23 wrzesień 2017

SUKCES drużyny piłki nożnej

W dniu 10 kwietnia 2017 roku na orliku w Cieszynie przy Szkole Podstawowej Nr 6 odbyła się XVI Regionalny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

W turnieju brało udział dziewięć szkół.  Drużyny zostały podzielone na 3 grupy po 3 zespoły.

Do ścisłego finału awansowało po jednej drużynie z każdej grupy, z I grupy awansował zespół ZST w Cieszynie, z II ZSB w Cieszynie i z III ZS im. W. Szybińskiego.

Finałowe rozgrywki XVI Regionalny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych obyły się 12 kwietnia 2017 roku na orliku w Cieszynie przy Szkole Podstawowej Nr 6. I miejsce w Turnieju zajęła drużyna ZSB w Cieszynie wygrywając w finale z drużyną ZST w Cieszynie, a miejsce III zajęła drużyna ZS im. W. Szybińskiego.

Do finałów powiatowych, które odbyły się 20.04.2017 roku awansowały zespoły ZSB w Cieszynie i ZST w Cieszynie.

W turnieju finałowym o Mistrzostwo Powiatu Cieszyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców drużyna ZSB z Cieszyna wygrał w półfinale z drużyną ZSGH z Wisły (6-2) natomiast w drugim półfinale ZST z Cieszyna polkonała ZSP z Ustronia (2-1).

W meczu o III miejsce ZSP z Ustronia pokonał po dogrywce drużynę ZSGH z Wisły (5-4), natomiast w meczu finałowym ZSB z Cieszyna zwyciężyła  ZST z Cieszyna (2-1) zajmując I miejsce w całym Turnieju.