Sobota, 17 kwietnia 2021

VIII Powiatowy Przegląd Kolęd

      W dniu 20.12.2016 w Zespole Szkół Budowlanych, w Cieszynie odbył się VIII Powiatowy Przegląd Kolęd.

     W VIII Powiatowym Przeglądzie Kolęd wzięły udział grupy muzyczne oraz soliści z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Cieszynie, II LO im. M. Kopernika w Cieszynie, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle oraz soliści i Chór Kameralny ZSB. Ta edycja miała charakter międzynarodowy ze względu na występy uczniów z zaprzyjaźnionych szkół z Czech i Słowacji; reprezentowana była Stredni Skola z Hawierzowa oraz Spojena Skola z Żyliny.

       Wszyscy artyści przedstawili wysokie umiejętności wokalne, ciekawe aranżacje oraz interesujący repertuar. Słyszeliśmy tradycyjne polskie kolędy, np. „Mędrcy świata”, „Wśród nocnej ciszy” oraz „Przybieżeli do Betlejem”; popularne pieśni bożonarodzeniowe polskie, np. „Kolędę dla nieobecnych”, „Uciekali” oraz zagraniczne przeboje np. z repertuaru Johna Lennona i Yoko Ono „Happy Christmas (War is Over). Solistki z Czech przygotowały m.in. łacińską wersję „Adeste fideles”, zaś wokalistki z Żyliny śpiewały ludowe kolędy słowackie. 

       W VIII Powiatowym Przeglądzie Kolęd w ZSB wzięła udział pani Daria Czarnecka ze Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

       Przegląd zorganizowała, kolejny raz, Joanna Lazar – Chmielowska, nauczyciel języka angielskiego. Po zakończonym koncercie dyrektor ZSB Adam Wojaczek gorąco i serdecznie dziękował wszystkim artystom i gościom za udział we wspólnym kolędowaniu.

       Sponsorami VIII Powiatowego Przeglądu Kolęd było Wydawnictwo Media Lazar oraz Linetmedia Pogotowie Komputerowe Cieszyn.

      ZSB w Cieszynie serdecznie zaprasza utalentowaną młodzież powiatu cieszyńskiego do wzięcia udziału w następnej edycji!

Zapraszamy zajrzyj do galerii

 

    

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn