Sobota, 17 kwietnia 2021

Dzień Budowlańca

Już po raz kolejny 28 września obchodziliśmy w szkole Dzień Budowlańca. Z tej okazji zaprosiliśmy osoby pracujące w branży budowlanej, by razem z nami uczciły ten dzień a jednocześnie podzieliły się swoimi doświadczeniami w tym zawodzie. Prezentacje rozpoczął pan Marcin Feliks przedstawiciel firmy Austrotherm, następnie o swojej pracy opowiedzieli architekt pan Radosław Mrózek, pan Jan Sztwiertnia kierownik budowy w firmie Skanska oraz architekt pan Marek Sojka. Zaproszeni goście zgodnie przyznali, że choć praca w tym zawodzie czasem wiąże się z wieloma trudnościami w efekcie końcowym przynosi wiele satysfakcji.

W kolejnym punckie programu wicedyrektor szkoły zaprezentowała zaproszonym gimnazjalistom ofertę edukacyjną szkoły. Następnie Roksana Śleziak uczennica klasy IVB przedstawiła swoją prace przejściową „6 niezwykłych obiektów sakralnych na świecie”, Paweł Wlach pracę, którą wykonał wraz Mateuszem Majochą „ Projekt kamienicy mieszkalnej z garażem automatycznym”.

Po zakończeniu prezentacji goście udali się na poczęstunek,a zaproszeni gimnazjaliści wzięli udział w konkursie wiedzy budowlanej, który przeprowadziła pani Krystyna Olszar-Hałat. Nagrodzono 5 uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów: Byli to Patryk Szpin, Joanna Zielina, Tomasz Nowak wszyscy z Gimnazjum w Goleszowie, Wojciech Majocha z Gimnazjum nr 1 w Cieszynie, którzy zdobyli 20 pkt./30 pkt. oraz Marcelina Wapienik z Gimnazjum w Goleszowie, która uzyskała 19pkt./30 pkt. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, bo konkurs wcale nie należał do najłatwiejszych. Sponsorami nagród byli firma CEKOL i Austrotherm,

W ramach Dnia Budowlańca można było obejrzeć wystawę prac dyplomowych i przejściowych uczniów kształcących się w zawodzie technik budownictwa, którą przygotowała pani Jolanta Bąk oraz wystawę prac przyszłych techników renowacji elementów architektury przygotowaną przez pana Krzysztofa Wilde.

Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu wszystkim zaproszonym gościom,dyrektorowi szkoły Adamowi Wojaczkowi, panu Damianowi Hernikowi prezesowi Energetyki Cieszyńskiej, pani Teresie Machej - kierownik szkolenia praktycznego szkoły oraz licznie przybyłym gimnazjalistom wraz z opiekunami.

 

                                                                                                                                                                                              Organizatorzy 

Dorota Skark-Pieprzka

                                                                                                                                                                                                              Jolanta Bąk

Zajrzyj do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn