Niedziela, 29 listopada 2020

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w ZSB w Cieszynie

    W dniu 28 września 2015 w Zespole Szkół Budowlanych odbył się VIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w ramach Europejskiego Dnia Języków.

    W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych następujących szkół cieszyńskich Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego, Szkoły Organizacji i Zarządzania, Zespołu Szkół Budowlanych oraz uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle.  

    Tegoroczna edycja konkursu była szczególna, ponieważ odbyła się pod honorowym patronatem prof. Jerzego Buzka, byłego premiera rządu Rzeczypospolitej Polskiej, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, a obecnie jej posła. W związku z tym w ZSB w Cieszynie gościł przedstawiciel biura premiera Henryk Kretek.

     Najpierw Chór Kameralny ZSB zaprezentował 2 zwrotki „Ody do radości”, czyli hymnu Unii Europejskiej, a następnie wszystkich zebranych przywitał pan dyrektor ZSB mgr Adam Wojaczek.

    Potem uczniowie rozwiązali test, który sprawdził ich wiedzę związaną z gramatyką, słownictwem i podstawowymi wiadomościami z zakresu kultury i historii Wielkiej Brytanii.

    Rok 2015 jest Rokiem, m.in. Stanisława Ignacego Witkiewicza, dlatego w teście znalazło się zadanie dotyczące jego życia i twórczości. W konkursie wzięło udział 25 uczniów.

     Pierwsze  miejsce zajął Radosław Brzostek z Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie, II miejsce zajęła Lidia Szalbot z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle, III miejsce zajęła Agnieszka Żmija z Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie.

     Uczniów przygotowały do konkursu Agnieszka Jagiełło, Izabela Bielesz, Agnieszka Huczała, Agata Klus, Barbara Klimas, Katarzyna Krwawnik, Anita Pokrywa, Lubomira Iskrzycka, Lucyna Wisełka, Beata Kukuczka.

    Fundatorami nagród byli  prof. Jerzy Buzek, Wydawnictwo Naukowe i Techniczne spółka z o.o., Wydawnictwo Express Publishing, Wydawnictwo Media Lazar, Firma Komputerowa Linetmedia oraz Urząd Miejski w Cieszynie.

    Konkurs zorganizowała, już ósmy raz z kolei, Joanna Lazar – Chmielowska, nauczycielka języka angielskiego ZSB w Cieszynie, która również pracowała z uczniami tejże szkoły.

Międzynarodowa strona o wydarzeniach związanych z EDJ.

 

Galeria zdjęć

Zajrzyj do galerii

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn