Wtorek, 17 wrzesień 2019

SUKCES ADRIANA

Kolejna już edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCKma na celu nie rywalizację, ale poszerzanie wiedzy oraz umiejętności uczniów. Chodzi również o to, aby wykształcić wśród młodzieży szkolnej potrzebę dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony.

Pierwszą, teoretyczną część konkursu, stanowiło trzydzieści pytań z zakresu biochemii, udzielania pierwszej pomocy, zdrowego odżywiania oraz ekologii i historii Stowarzyszenia PCK. Aby dostać się do finałowej piątki uczestnicy musieli zdobyć jak najwyższą liczbę punktów. Nasi koledzy spisali się znakomicie! Po pierwszym etapie Kamil Nowak zajmował V, a Adrian Gromny III miejsce.

W praktycznej części egzaminu panowały wielkie emocje. Uczniom przedstawiono zadanie: każdy z nich, zdany tylko na własne siły, miał udzielić pomocy  poszkodowanemu, którego świetnie odegrał Adrian Tomik. Nasi uczniowie i tym razem wykazali się wysokim poziomem nie tylko wiedzy, ale i opanowania. Uczeń klasy II B nie dał żadnych szans rywalom. Adrian Gromny oczarował JURY (rzecz jasna wysokimi umiejętnościami) i tym samym zdobył pierwsze miejsce w powiecie.

Już w marcu Adrian pojedzie do Katowic na wojewódzki szczebel olimpiady. I chyba pozostało cieszyć się sukcesem i wytrwale pogłębiać wiedzę pod  okiem opiekuna- mgr Mirosławy Szwedy. 

us
Aktualności  /  O szkole  /  Oferta edukacyjna  /  Kadra  /  Plan zajeć  /  Współpraca  /  Galeria  /  Kontakt  /  IODO
Agencja reklamy Agencja reklamy Cieszyn